Atrakcyjna oferta dla aktywnych seniorów

Atrakcyjna oferta dla aktywnych seniorów

Większość artykułów dotyczących rynku senioralnego w Polsce rozpoczyna się od smutnej informacji o tym, że Polacy są obecnie najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że egzystencja seniora żyjącego nad Wisłą w ostatnich latach uległa przeobrażeniu.
Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Stereotyp babci zamykającej się w czterech ścianach z obawy przed otaczającym światem, siedzącej całymi dniami w fotelu, wychodzącej jedynie do lekarza lub kościoła dotyczy coraz mniejszej grupy naszych rodaków w trzecim wieku. Jest to zasługą instytucji i organizacji, które z wielką determinacją aktywizują osoby starsze. Warto zauważyć, że wiele z nich powstało z inicjatywy seniorów i są przez nich zarządzane.

Aktywny senior ma swoje potrzeby. Nie dotyczą one jedynie troski o zdrowie. Kiedy działalność zawodowa została zakończona, wnuki są już odchowane a zdrowie jeszcze pozwala, można poświęcić więcej czasu na rozwój pasji i zainteresowań, nabywanie nowych umiejętności, korzystanie z przyjemności czy wręcz spełnianie marzeń.

Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne Salwator Park w Mikołowie powstało z myślą o kompleksowym zaspokajaniu potrzeb seniorów. Bogaty wachlarz usług daje wiele możliwości osobom, które – mimo upływu lat – pragną, by ich codzienność była dynamiczna, ciekawa i atrakcyjna.

APARTAMENTY SENIORA – to oferta wynajmu mieszkań jedno i dwupokojowych o wysokim standardzie z aneksem kuchennym, łazienką i praktycznym przedpokojem, umeblowanych i wyposażonych w sprzęt rtv/agd oraz internet. Mieszkania pozbawione są jakichkolwiek barier architektonicznych, całodobowo chronione i posiadają instalację przywoławczą umożliwiającą wezwanie pomocy medycznej w nagłych przypadkach. Zamieszkanie w Salwator Park zwalnia od codziennych prac domowych, płacenia rachunków, sprzątania i gotowania. Daje poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty oraz możliwość korzystania z wielu usług dodatkowych, również tych aktywizujących i rozwijających. Wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach.

REHABILITACJA – w Salwator Park znajduje się bogato wyposażona w profesjonalny sprzęt placówka rehabilitacyjna oferująca zabiegi niemal ze wszystkich dziedzin fizjoterapii. Aktywny senior znajdzie tutaj wiele propozycji umożliwiających nie tylko pozbycie się dolegliwości, ale przede wszystkim zachowanie dobrej kondycji i rozwój. Do wyboru są również zabiegi relaksujące, wyciszające i uspakajające.

RESTAURACJA – Aktywność daje dużo radości, ale wymaga czasu. Mieszkańcy Salwator Park uwolnieni od codziennych rutynowych obowiązków mają go więcej. Nasza restauracja łącząca domowy smak z hotelową wykwintnością może zapewnić całodzienne wyżywienie, również według spersonalizowanej diety. Seniorzy, dla których gotowanie jest pasją, mogą rozwijać swoje talenty pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego szefa kuchni w ramach warsztatów kulinarnych.

Salwator Park zlokalizowany jest w Aglomeracji Śląskiej, niemal w centrum bogatego historycznie Mikołowa, z dala od miejskiego zgiełku, wśród zieleni, która umożliwia aktywność na świeżym powietrzu. Jego kameralność sprawia, ze mieszkańcy mogą się poczuć jak w domu.

Oferta tego, jednego z pierwszych w Polsce, multifunkcyjnego centrum seniora warta jest zainteresowania, zwłaszcza ze względu na to, że zaproponowane ceny – zestawione z jakością – bardzo mile zaskakują.

/sn/

Zapoznaj się z ofertą SALWATOR PARK

www.facebook.com/salwatorpark