Aktualności

Cichej nocy czas

Społeczność naszego domu składa odwiedzającym tę stronę najlepsze życzenia Bożonarodzeniowe. Szczególnie pozdrawiamy świątecznie naszych bliskich. Solidaryzujemy się z Seniorami, którzy spędzają święta w samotności. Gwiazda betlejemska daje nam nadzieję na łatwiejsze dni. Z Nowonarodzonym każdy kolejny dzień jest lepszy, prostszy i sensowniejszy.

Wzruszająco i patriotycznie

Z okazji obchodów setnego jubileuszu odzyskania niepodległości, uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej Dual, zaśpiewali razem z naszymi mieszkańcami Hymn Polski. Liczba dzieci, ich odświętne stroje oraz zaangażowanie zrobiły na Seniorach wielkie wrażenie. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor i jej Uczniom!

Terapia zajęciowa w Salwator Park

Terapia zajęciowa (egroterapia, terapia pracą) to fizyczne i psychiczne usprawnianie przez wykonywanie określonych czynności manualnych lub intelektualnych. Ma na celu poprawę dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego jednostki jak również przyspiesza powrót utraconych możliwości, natomiast w przypadku wystąpienia zmian nieodwracalnych, pomaga kompensować utracone funkcje.

Czy opieka domowa jest najlepszym rozwiązaniem dla seniora?

Chęć zapewnienia jak najlepszej opieki bliskiej osobie w podeszłym wieku, to troska coraz większej ilości rodzin w naszym, starzejącym się, społeczeństwie. Aktywność zawodowa, absorbujące codzienne obowiązki, ograniczenia lokalowe i brak specjalistycznego sprzętu, to przeszkody, które bardzo utrudniają lub uniemożliwiają realizację tego zadania zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Atrakcyjna oferta dla aktywnych seniorów

Większość artykułów dotyczących rynku senioralnego w Polsce rozpoczyna się od smutnej informacji o tym, że Polacy są obecnie najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że egzystencja seniora żyjącego nad Wisłą w ostatnich latach uległa przeobrażeniu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Odleżyna (łac. decubitus, ang. bedsore) jest martwicą tkanki umiejscowionej na wypukłych częściach układu kostnego, powstają na skutek ucisku, w wyniku którego dochodzi do zamknięcia światła naczyń żylnych, a następnie tętniczych. Efektem ucisku jest uszkodzenie górnej warstwy skóry sięgające do tkanki mięśniowej, a w ciężkich przypadkach nawet do kości.

Karta seniora w Salwator Park

Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne Salwator Park zostało partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora. Posiadacze karty otrzymają 15% rabatu na wszystkie usługi rehabilitacyjne. Zachęcamy do korzystania!
Strona 1 z 2